09129494887

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون چیست؟

اپیلاسیون موهای زائد روشی آسان و موقتی برای از بین بردن موهای بدن است که شما را تا 3 الی 4 هفته از شر موهای زائد خلاص می کند. اپیلاسیون معمولا با موم انجام می شود که دو روش دارد: یکی با موم سرد و دیگری با موم گرم. در روش موم سرد، ابتدا موم را به طور مستقیم روی پوست قرار می دهند و سپس با استفاده از یک کاغذ یا پارچه از پوست جدا می کنند. روش موم داغ نیز بدین صورت است که موم را تا جای ممکن حرارت می دهند و سپس روی پوست می مالند. پیش از آن که موم کاملا سرد شود، بلافاصله با استفاده از کاغذ و پارچه آن را جدا می کنند.
اپیلاسیون با این که فرآیند نسبتا زمانبری است؛ اما ارزان بوده و در صورتی که طبق اصول بهداشت انجام شود، مفید نیز خواهد بود. در ادامه نکاتی را خواهیم گفت که رعایت آن به انجام هر چه بهتر اپیلاسیون کمک شایانی خواهد کرد.

نکات بهداشتی و سلامتی که هنگام اپیلاسیون باید رعایت کنید

استفاده از اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد در بسیاری از موارد مفید واقع می شود؛ اما اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنید، قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. برای آن که تجربه خوبی از انجام اپیلاسیون داشته باشید، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

استفاده از وسایل یکبار مصرف

این احتمال وجود دارد که برخی مراکز نامعتبر برای افزایش سود خود، وسایل اپیلاسیون را به صورت مشترک برای چندین مشتری استفاده کنند. برای کسب اطمینان از این موضوع بهتر است در قدم اول به مراکز معتبر مراجعه کنید. در قدم بعدی می توانید از اپیلاسیون کار درخواست کنید که ملحفه، کاردک و سایر وسایل مورد نیاز را در مقابل خودتان از بسته بندی خارج کنند.

توجه به درجه گرمای موم اپیلاسیون

یکی از عمده مشکلاتی که در برخی سالن های اپیلاسیون رخ می دهد، این است که موم بیش از حد داغ شده و به دلیل کمبود وقت تا زمان سردتر شدن آن صبر نمی کنند. در نتیجه احتمال سوختن پوست فردی که اپیلاسیون انجام می دهد، افزایش می یابد. پس بهتر است پیش از آن که این بلا سر شما هم بیاید، از شخصی که اپیلاسیون انجام می دهد بخواهید که حرارت موم را بررسی و تا زمان سردتر شدن آن صبر کند.

استریل کردن ابزارهای چند بار مصرف

در برخی مواقع، اپیلاسیون کار برای از بین بردن موهای زیرپوستی که امکان کندن آن وجود ندارد، از موچین استفاده می کنند. پس دقت کنید که حتما موچین استریل شده باشد. حتی می توانید برای اطمینان از شخصی که اپیلاسیون انجام می دهد درخواست کنید این کار را مقابل خودتان انجام دهد.

اپلاسیون و نکات بهداشتی آن | سالن زیبایی لیلا حسابی

تمیز کردن روتختی با الکل

معمولا تخت های مخصوصی که برای اپیلاسیون مورد استفاده قرار می گیرند دارای یک روتختی پلاستیکی هستند که قیمت نسبتا گرانی داشته و تعویض آن برای اپیلاسیون کار چندان به صرفه نمی باشد. از طرفی، جهت پیشگیری از انتقال میکروب و بیماری ها، معمولا از یک روتختی پارچه ای یکبار مصرف استفاده می شود. انجام این کار می تواند تا حدودی شما را از بیماری ها در امان نگاه دارد؛ اما این پارچه ها به حدی نازک هستند که احتمال انتقال ویروس و بیماری حتی با وجود استفاده از آن نیز وجود دارد. بهترین راهکار برای حل این مشکل آن است که از اپیلاسیون کار بخواهید مقابل خودتان، روکش پلاستیکی را با پنبه و الکل استریل کند. بعد از این که تخت خشک شد، روکش یکبار مصرف پارچه ای را روی آن بیندازید و با خیال راحت اپیلاسیون را آغاز کنید.

استفاده از دمپایی و حوله شخصی

معمولا بعد از انجام اپیلاسیون بهتر است که یک دوش آب ولرم بگیرید و برای این کار به یک جفت دمپایی و یک عدد حوله نیاز خواهید داشت. از مصرف دمپایی های سالن اپیلاسیون خودداری کنید؛ چرا که دمپایی خیس احتمال انتقال بیماری های عفونی و قارچی را افزایش می دهند. استفاده از حوله شخصی نیز حائز اهمیت است. هرگز به حوله هایی که برخی سالن ها به شما می دهند و ادعا دارند که کاملا ضدعفونی شده است، اطمینان نکنید. چرا که این حوله ها موجبات انتقال بیماری های پوستی را افزایش می دهند.

نکاتی که باید برای اپیلاسیون در منزل به آن ها دقت کنید

اگر قصد دارید کار اپیلاسیون را خودتان به تنهایی در منزل انجام دهید، نکات وجود دارند که بهتر است برای نتیجه بهتر آن ها را رعایت کنید:

بگذارید موها به اندازه کافی رشد کنند

پیش از انجام اپیلاسیون دقت داشته باشید که اگر موها به اندازه خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشند، نتیجه کار چندان رضایت بخش نخواهد بود. علاوه بر این، اندازه موهای هر ناحیه از بدن نیز متفاوت است که توجه به این موضوع حائز اهمیت می باشد. با اندکی تمرین، اندازه موها برای انجام هر چه بهتر اپیلاسیون دستتان خواهد آمد.

پوست را لایه برداری کنید

قبل از اپیلاسیون بدن، بهتر است که پوست خود را از لایه های مرده پاکسازی کنید. البته این کار را یک روز قبل از زمان اپیلاسیون انجام دهید تا پوست در مقابل التهاب و تحریک مقاوم شده باشد.

استفاده از بهترین مواد و ابزار اپلاسیون

موها را در جهت درست اپیلاسیون کنید

سعی کنید مانند اپیلاسیون کارهای ماهر، موم را در جهت رویش موها بمالید و پارچه یا کاغذ را روی آن قرار دهید. حال کمی روی پارچه یا کاغذ را بمالید تا به خوبی روی پوست بنشیند و سپس آن را درجهت مخالف رویش موها، بکشید. می توانید پوست ناحیه مورد نظر را با دست دیگر محکم نگه دارید تا موها آسان تر کنده شوند.

بعد از اپیلاسیون از مرطوب کننده استفاده کنید

یکی از بخش های مهم اپیلاسیون در خانه که اکثر خانم ها نسبت به آن بی تفاوت هستند، مرطوب سازی پوست است. می توانید کمی روغن بچه یا کرم مرطوب کننده روی پوست بمالید تا خشکی آن برطرف شده و مواد موم باقی مانده برداشته شود.

تا دو روز پس از اپیلاسیون لباس راحت بپوشید

پس از اپیلاسیون موهای زائد، به هیچ وجه لباس های تنگ یا شلوار جین های جذب نپوشید. پوشیدن لباس جذب باعث می شود پوست تا ساعت ها ملتهب باشد.

در این مطلب از وب سایت رسمی لیلا حسابی، به مبحث اپیلاسیون چیست؟ فواید و معایب آن پرداختیم. با این تفاصیل، یکی از مهمترین اقداماتی که باید در جهت افزایش ایمنی اپیلاسیون انجام دهید، رعایت بهداشت است. سعی کنید حتما از وسایل یکبار مصرف استفاده کنید. اگر نسبت به این موضوع اطمینان کامل ندارید، می توانید وسایل مورد نیاز را خوتان تهیه کنید و از اپیلاسیون کار بخواهید از وسایل شخصی خودتان استفاده کند. پس از انجام اپیلاسیون از انواع روغن های بدن استفاده کنید تا التهاب های ناشی از کندن موهای زائد، کاهش یابد. سعی کنید تا مدتی با لباس های راحت و آزاد باشید تا التهاب ها به مرور زمان کاهش یابند. چنانچه در بدن خود هر گونه تاول یا کهیر مشاهده کردید، سریعا به متخصص مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله مورد پسندتان قرار گرفته باشد. چنانچه تجربه ای از انجام اپیلاسیون داشتید، خوشحال می شویم آن را با ما و سایر کاربران از قسمت نظرات در میان بگذارید.

اطلاعات نویسنده

leilahesabi

هیچ نظری وجود ندارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *